0

Kaş, yüzünüzdeki ifadenin kusursuz bir biçimde görünmesini sağlar. Özellikle kadınlar, kozmetik sektörünün gelişmesiyle birlikte kaşlarına daha fazla özen gösteriyor. Ancak zaman içinde kaş hacminde azalma ve seyrelmeyle birlikte yüzün ifadesi de değişebiliyor. Bununla birlikte genetik faktörler, yanma, travma vb. sebepler ise kaşın hiç olmaması ya da çok az olması gibi problemleri beraberinde getiriyor. Doğal ve kalıcı kaşlar için tercih edilen kaş ekimi operasyonuyla ilgili Zen Polikllinik Medikal Estetik Hekimi Doktor Murat Konakçı ile konuştuk. En fazla merak edilen soruları cevaplayan Dr. Murat Konakçı, kaş ekimi ile ilgili önemli noktalara dikkat çekti.

Kaş Ekimi İle Kusursuz İfadeler!

Kaş dökülmeleri özellikle kadınlar da sık sık ağda ile alma sonucunda meydana geliyor. Bununla birlikte yaş, genetik faktörler ve travmalar da kaş dökülmesine sebep oluyor.  Kaş dökülmesi sonucunda hastalarım büyük bir özgüven kaybı yaşıyor. Üstelik makyaj yapmak veya geçici çözümlere başvurmak da hayatın olağan akışında her zaman mümkün olmuyor. Bu durumdan şikayetçi olan hastalarım için kaş ekimi operasyonunu öneriyorum. Operasyon sonucunda doğal ve kalıcı kaşlar oluşuyor.

Kaş ekiminde kişinin yüz ve göz yapısına en uygun şekli belirlemek son derece önemlidir. Zen Poliklinik’te ideal kaş ekimi için hastalarımın istediği kaş tasarımına önem veriyorum. Ancak genellikle göz kapağının iç hizasından başlayan ve göz kapağı dış hizasının 2 – 3 mm’lik yerini bitiş olarak önermekteyim.

Kaş Ekiminde FUE Tekniği

Zen Poliklinik’te hastalarımın yüz anatomisine en uygun şekilde kaş ekimi gerçekleştiriyorum. Hastalarımın her biriyle birebir ilgilenerek yüz anatomilerine en uygun kaş şekline beraber karar veriyoruz. Bu sayede hastalarım çıkan sonuçtan büyük bir memnuniyet duyarken ömür boyu kalıcı kaşlara sahip olabiliyor.

Kliniğimizde kaş ekimi için genellikle FUE tekniğini kullanıyoruz. Ancak hastalarımın özel istek ve talepleri doğrultusunda DHI tekniğiyle de kaş ekimi gerçekleştiriyorum. Kaş ekimi operasyonunda fiziksel muayene ve hastalarımın beklentileri sonucunda uygun bir tarih belirliyoruz.

Operasyonda donör bölgeden (genellikle ense) kaş folikülleri toplanıyor. Toplanan kaş foliküllerinin tutunma oranını arttırmak ve sağlıklı bir ekim gerçekleştirmek için özel bir solisyonda bekletiyoruz. Kaş ekimi operasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu kaşların çıkış yönüdür. Buna uygun şekilde 10 – 15 derecelik açıyla kaşları aşağı, yukarı ve paralel olacak şekilde ekimini yapıyoruz.

Kaş Ekimi Operasyonu Sonrasında Bakım

Kaş ekimi operasyonu sonrasında Zen Poliklinik’te hastalarımızın dikkat etmesi gereken en önemli noktaları paylaşıyoruz. Hasta – hekim işbirliği sonucunda doğal, kalıcı ve sağlıklı bir biçimde kaş ekimi operasyonu tamamlanıyor. Operasyon sonrasında 72 saate kadar kaşlara su, sabun vb. gelmesini istemiyoruz. Bu süre zarfında kaş bölgesinde küçük kabuklanmalar meydana geliyor. Kabuklanmaların tamamen dökülmesi ise 4 – 5 günü bulabiliyor.

Sosyal yaşantısından uzak kalmayan hastalarımız işlemden 3 gün sonra hastalarımız havuza veya denize girebiliyor. Operasyondan yaklaşık 15 gün sonra şok dökülme adını verdiğimiz reaksiyonla karşılaşıyoruz. Bu reaksiyon son derece normal olmakla birlikte şok dökülmenin miktarı hastanın genetik faktörlerine göre değişebiliyor.

Kaş Ekiminde Bilinmesi Gereken Detaylar

Hastalarımın doğal ve kalıcı bir kaşa kavuşması için dikkat etmesi gereken birtakım konular bulunuyor. Kaş ekimi operasyonu kalıcıdır ve estetik cerrahi yöntemlerle uygulanır. Operasyonu ise sedasyon adı verilen hafif lokal anestezi ile gerçekleştiriyoruz. İşlemin gerçekleştirildiği aynı gün hastalarım taburcu oluyor.

Kaş ekimi işleminden sonra kaşların son halini alması yaklaşık 6 ayı bulur. Ancak bu süreçten sonra kaşlar gerçek görünümüne kavuşur ve belirli aralıklarla uzamaya başlar. Kaş foliküllerinin alındığı donör bölgeye göre kaşların uzama süresi farklılık gösterir.

 

Dr. Murat Konakçı

Anestezi & Saç Ekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

 

 

Bir önceki yazımız olan Patates Diyeti Nasıl Zayıflatır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Like it? Share with your friends!

0

Site yer alan bilgileri kendi üzerinizde uygulamak tamamen kullanıcı sorumluluğunda olup, herhangi bir olumsuz durumda sitemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir