0

Ağda Yapmanın En Kolay Yolu

Ağda yapmak, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yollarından bir tanesidir. Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulurken daha az acı çekmek ve en iyi sonucu elde etmek istiyorsanız ağda yapmanın püf noktalarını kesinlikle biliyor olmalısınız. Ağda yapmanın püf noktalarını bu yazımızı okuduktan sonra siz de öğrenebilirsiniz.

Ilık ağda kullanıyorsanız ısındıktan sonra sıcaklık seviyesini ölçmek için bileğinizin iç kısmına biraz sürün eğer cildiniz yanmıyorsa vücudunuza gönül rahatlığıyla hiç şüphe etmeden uygulayabilirsiniz.

Ağda kesinlikle çok ince bir tabaka halinde ve her yere eşit miktarda dağıtarak ağda yapacağınız bölgeye sürün. Ağdayı ne kadar ince sürersiniz tüyleriniz o kadar rahat alınır. Bacağınıza ağda yaparken her defasında belli bölgeye sürüp çekmek yerine bacağınızın tamamına ağdayı ince bir tabaka halinde sürün ve ağda bezini yapıştırıp sabitledikten sonra hızlı bir şekilde çekin. Bu şekilde tüylerinizi daha hızlı ve tüy kalıntıları kalmadan alabilirsiniz. Bu şekilde ağda yapmanın diğer bir avantajı ise tüylerinizin daha uzun süre çıkmayacak olmasıdır. En fazla 2 tane ağda bezi kullanarak tüm bacağınızı alacağınız için tasarruf etmiş sayılacaksınız. Ağdayı ağda beziniz boyutunu taşmayacak şekilde sürün.

Bezi rahatlıkla çekebilmek ve kavrayabilmek için ağda bezinin altında yeterince boşluk bırakın. Ağda bezinin tüylerin çıkış yönünün tersine doğru hızlı bir şekilde çekin. Ağdayı ısıtırken kapağının sıkıca kapalı olduğundan emin olun ve içine su kaçırmamaya kesinlikle dikkat edin.

Ağda işleminiz bittikten sonra cildinizi bebek yağı veya ağda sonrası kullanılan yağlarla temizleyin.

Ağda yaptıktan sonra o bölgeyi sıcak su ile yıkamak kızarıklığa yol açabilir. Kıl dönmesi sorunu yaşıyorsanız eğer ağda yaptıktan sonra duşta o bölgeyi lif ile yavaş yavaş devamlı bir şekilde ovabilirsiniz. Kalan ince tüyleri almak için cımbız ya da bir miktar ağdayı parmak ucunuza alarak kalan tüyleri parmağınızla alabilirsiniz. Ağda yaptırdıktan sonra tüy azaltıcı özelliği olan krem ya da yağlardan kullanabilirsiniz. Son dönemde birçok kadının kullanıp memnun kaldığı ve etkisinin kanıtlandığı KARINCA YUMURTASI YAĞI yağını da tercih edebilirsiniz. Karınca yumurtası yağının orijinal olmasına kesinlikle dikkat edin.


Like it? Share with your friends!

0

Site yer alan bilgileri kendi üzerinizde uygulamak tamamen kullanıcı sorumluluğunda olup, herhangi bir olumsuz durumda sitemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir